Wędkarski Świnoujście

Wędkarski Świnoujście

5 marca, 2019 0 przez Mikołaj Online

Dla dużych wędkarzy zarówno pogoda jak również okres roku nie jest barierą do uprawiania swojej pasji. Wielu spośród nich z niecierpliwością czeka na zamarznięcie akwenów wodnych, by mogli zajść na lód i realizowanie swojego zainteresowaniach.

Wędkarski Gryfice

Wędkarstwo podlodowe zatrzymuje się coraz większe. Że chcemy podejść do grona tych pasjonatów, musimy się uzbroić w sprzęt, który znacznie odbiega swoim charakterem i parametrami z tych, przydatnych w czasie letnim. Nawet laik zdaje sobie sprawę, że obecnie sama wędka musi istnieć dużo mniejsza.

wędkarstwo allegro

wędkarstwo allegro

Natomiast w wywierconym w lodzie otworze niestety będzie łapać wędką o długości 2-3 metrów. Jakiego mebla będziemy chcieć oprócz wędki?

Żyłki wędkarskie

Zdolności do wędkowania podlodowego, oferowane w transakcji są przede wszystkim mniejsze od standardowych. Wynika więc z faktu, iż nie jest nam potrzebna ilość niezbędna do jej promieniowania na droga, jak dzieje się to latem. Pragnie stanowić zawsze dostosowana wytrzymałością do ciężaru ryb prezentujących w zbiorniku. Drogim istnieje również jej kolor nie odstraszał ryb. Wykluczone jest stosowanie zimą żyłek kolorowych – stosowane są żyłki przezroczyste, antyrefleksyjne, z odcieniem zbliżonym do codziennego lodu.

Zobacz również porównywarka tabletów

Wędkarski Gryfice

Wędkarstwo podlodowe – na co łapać?

O ile chce nam, żeby nasze przyszłe trofeum nie zauważyło żyłki, o tyle przynęty muszą wabić rybę. Powszechnie używane zimą przynęty to:

błystki podlodowe, czyli sztuczna przynęta przypominająca kształtem młody narybek, uczyniona z metalu, tworzywa sztucznego lub drewna. Błyski podlodowe wyposażone są w kotwiczki umożliwiające zacięcie i holowanie ryby. Zimowe błystki odznaczają się przede wszystkim wysokimi połyskującymi barwami lub ostrym, transparentnym kolorem;
mormyszki, czyli metalowe haki z główką. Celem zainteresowania ospałych w niniejszej temperaturze ryb, główki przeważnie są w kolorze srebrnym lub złotym. Główki bywają także nacinane tak, aby w ciągu ruchu jak daleko odbijały światło. Aby zapobiec niepożądanemu procesowi rdzewienia, mormyszki zakłada się warstwą wolframu lub srebra;
przynęty wędkarskie naturalne, łączone w sukcesu stosowana metody spławikowej. Zimą stosowane są zarówno przynęty jak również zanęty o określonym, nęcącym smaku oraz kolorze czerwonym lub transparentnym. Ilość atraktora lub dipów jest daleko większa niż w czasie letnim.

Wędkarstwo podlodowe za marne pieniądze że bronić się naszym nowym hobby na zimowe dni.

Źródło artykułu Wędkarstwo podlodowe

Wędkarski Gryfice

0 0 votes
Daj ocenę