Służby specjalne Nowe Warpno  gdzie obejrzeć ?

Służby specjalne Nowe Warpno gdzie obejrzeć ?

11 lipca, 2019 0 przez Mikołaj Online

„Służby specjalne” Patryka Vegi z 2014 roku to obraz kryminalno-sensacyjny i właściwie dramat kryminalno-sensacyjny, bo choć zakończenie jest nie do celu wyjaśnione, stanowi wówczas specjalne bo rozwiązanie fabuły jest indywidualne i nakłada się samo przez się. Zaczątkiem prac i właściwie wstępem do tej specyficznej opowieści o także bardziej charakterystycznym świecie jest wydarzenie z 2006 roku lub likwidacja Wojskowych Służb Informacyjnych. Dla wielu składa się toż z brakiem oczu i uszu, które do tej pory były nieocenione i „więcej mogły”.

Służby specjalne Kamień Pomorski gdzie obejrzeć ?

Po ostatnim pytaniu zostaje utworzona kolejna, ściśle tajna część do zadań specjalnych, dawanych w białych rękawiczkach. Sam proces „rekrutacji” jej uczestników jest moment na oślep. Niby coś tam jest rozwiązane, jak ten także nowy ma predyspozycje, ale nie do celu wiadomo po co dodatkowo dlaczego wszystka z obecnych osób przyjmuje się przyjąć w ostatnim udział. Zarys przesłanek pojawia się w bardzo skąpy i rozmazany sposób.

klik i ogladaj film

A oczywiście trafia tam podporucznik usunięta z ABW – w ostatniej pracy Olga Bołądź, grająca kobietę chłopczycę w męskim świecie bez żadnych skrupułów, założona w dresy i kurtkę za wielką o 2 rozmiary i wszystko to zadziwiająco dobrze jej ulegające. U niej zwerbowany zostaje wracający z prac w Afganistanie kapitan, który zamierza przejawy dużej wrażliwości, emocji i zapału do ojcostwa oraz wielki ze własnymi hasłami Janusz Chabior w wadze byłego pułkownika Służb Bezpieczeństwa zaskakująco aczkolwiek fantastycznie budujący w kwestiach tragizm i komizm.

Służby specjalne Kamień Pomorski gdzie obejrzeć ?

Ich czynność to wyjątkowo likwidowanie „przeszkód” osobowych, tak by nikt o niczym nie wiedział albo raczej wiedział toż co jest wiedzieć, i wszystko w wnętrzu najgrubszych afer politycznych, gospodarczych z boku.

Film wykonany jest kiedy toż u Vegi w jedyny sposób. Akcja naszprycowana jest do ścian możliwości slangiem ze centrów służb specjalnych i tekstami tego rodzaju, które dla niezaznajomionego widza bez wyjaśnienia mogłyby liczyć zwitek bezsensownych słów, niedostosowanych do całkowitego kontekstu. Na to reżyser znalazł sposób, z odpowiednią precyzją znacząc i kończąc żargon środowiskowy. Zdarzenia są z określoną chronologią a widz obserwuje kolejne nazewnictwo proceduralne grane na ekranie w postaci przypisów dość często, miejmy odwagę nie za często.

Służby specjalne Kamień Pomorski gdzie obejrzeć ?

Mimo oddawało się znanego z indywidualnego początku tematu przewodniego obrazu wówczas nie intrygi, oszustwa, szantaże i zabójstwa pokazują się na ważny plan. Przede wszystkim widzimy trójkę różnych bohaterów, którzy znajdują siebie, i przy tymże są pełni sprzeczności tak bogatych kiedy ale można sobie wyobrazić. Kochają, są wrażliwi, mają zasady moralne, są wciąż na nowo tragedię z historia boją się choroby czy dzięki rozmowom z księdzem-psychologiem nawracają się by zaraz potem kogoś pokroić na kawałki, wrabiając w to Bogu ducha winnego nastolatka albo zabić kolejnego i przy okazji do „strat wojennych” zaliczyć młodą mamę dwójki dzieci.

Służby specjalne Kamień Pomorski gdzie obejrzeć ?

Lecz w ostatnim wszystkim to, co podobać potrafi się dużo to „żywość” i możliwość postaci. Niestety są jak maszynki do zabijania, martwe, bez emocji, bez zarzutów… Choć owszem momentami potrafi się tak robić zaraz potem uważamy ich inne oblicze i właściwie kolejne bo przedstawiają ich bezpośrednio dużo niż dwa. Stąd te mimo wszystko zaczynamy być skłonność do tych kobiet. Chcemy by „Białko” dała szansę Rafunowi, żeby Cerat stworzył szczęśliwą rodzinę z zaadoptowanym chłopcem a pułkownik Bońka skorzystałbyś z rakiem przy pomocy pani doktor, z jaką prowadził intrygująco ironiczne rozmowy.
Przynajmniej na pozór ludzie są silni, mocni i odporni jak skała, w środku to zwykli ludzie potrzebujący po prostu zwyczajności i bliskości innej osoby. Postaci są wielowymiarowe a tym interesują, ciekawią i kupują że planuje się poznać ich treści, ich dramaty.
Kiedy okrywają że tak tak nie informacją dla kogo pracowali i odrzucili ten kawał roboty, który zatrząsł tym stanem czują się zagubieni a wybierają odejść. Jednak z ostatniej świetny nie posiada już odwrotu.

Więc co można zarzucić Vedze więc na pewno nazbyt trudne także nie do celu wyjaśnione intrygi, i właściwie ich formie. Kto, dla kogo, za co również po co, wszystko dzieje się tam już bez trosk o szczególiki i nabieranie się kontekstem. Typowa czarna robota, jest przedmiot do odstrzału więc urządzić i zapomnieć, i właściwie nawet nie pamiętać, że pragnęłoby się cokolwiek zapominać. Nieraz tempo przewijających się zdarzeń politycznych jest właściwie ogromne, że właściwie trudno się w nich zorientować. Tutaj wojna, tam zaś zabójstwo lub samobójstwo właściwie nie ma zbytniego znaczenia byle było po myśli również bogata było szybko i łatwo odhaczyć. Pyk i gotowe.

Ogólnie rzecz mając, nie można przecież niczego odmówić filmowi: świetnie skonstruowane postaci, średnia i przyciągająca fabuła, dramaty opisane w akompaniamencie odpowiedniej dawki humoru oraz dystansu.

Służby specjalne Kamień Pomorski gdzie obejrzeć ?

 

Źródło artykułu Służby specjalne

0 0 votes
Daj ocenę