Poczta kurier Nowe Warpno zamów online

9 października, 2019 Wyłączone przez Mikołaj Online

Z powodu wzrastającego rytmu życia i większej popularności zakupów internetowych, coraz częściej korzystamy z usług firm kurierskich. Dostępne na rynku usługi zachęcają nas niskimi cenami i błyskawicznymi terminami dowozu. Nadawanie paczek z Poczta kurier Bobolice może być dziecinnie łatwe i naprawdę może ulepszyć nasze życie. Co należy wiedzieć o wysyłaniu paczek przez firmę kurierską? Jakie będą plusy takiego rozwiązania? A także jakie pomyłki zdarzają się przy wysyłaniu paczek?

Poczta kurier Bobolice

Niewielkie paczki

zamów kuriera

Najczęściej nadawane paczki, to takie o niewielkich rozmiarach. Chociaż dostarczenie ich samemu na pocztę być może nie jest, aż takie skomplikowane, jednak możliwość odebrania ich z naszego miejsca zamieszkania przez pracownika firmy kurierskiej dużo upraszcza. Oszczędzamy przy okazji czas a także swoje nerwy, ponieważ stanie w kolejkach na poczcie nigdy nie jest przyjemne. Wysłanie niewielkiej paczki to tylko kilka etapów, po pierwsze trzeba złożyć zlecenie na kuriera, spakować paczkę zgodnie z wytycznymi a następnie czekać aż Poczta kurier Bobolice pojawi się pod naszym mieszkaniem.

Firma kurierska miasto ma możliwość przyjąć od nas paczkę już w tym samym dniu, jeżeli złożyliśmy zamówienie przed południem, albo dnia następnego. Będzie mieć to znaczenie szczególnie kiedy zależy nam na doręczeniu paczki do celu na czas. Najczęściej czas dowiezienia paczki to 24 godziny w następnym dniu roboczym.

Wysyłka wielu paczek

Jeśli jesteśmy małym przedsiębiorcą i wysyłamy wiele pakunków miesięcznie możemy skorzystać z oferty wysyłek hurtowych z firma kurierska miasto. Pozwala to ograniczyć formalności. Dodatkowo mamy wtedy szansę otrzymania faktury zbiorczej pod koniec miesiąca.

Przy wysyłaniu tak wielu pakunków na pewno zauważymy też plusy z przejmowania ich przez kuriera prosto spod naszego domu. Dostarczenie ich każdorazowo na pocztę zajęło by dużo czasu a także wymagało od nas siły, szczególnie kiedypakunki sporo ważą. Dodatkowo cena przesyłek hurtowych jest korzystniejsza niż opłata za każdą z paczek osobno. Jeśli więc musimy nadawać znaczące ilości paczek powinniśmy skorzystać z oferty przesyłek hurtowych.

Przewóz palet

A co w sytuacji, jeśli produkt który potrzebujemy nadać zajmuje bardzo dużo miejsca oraz sporo waży? Rozsądnym rozwiązaniem może być przetransportowanie go na palecie. Firma kurierska miasto proponuje nam przewóz ładunku do 500 kg. Przesłanie palety nie różni się zbytnio od nadania tradycyjnej paczki. Również musimy złożyć zamówienie, zabezpieczyć przesyłkę i ułatwić kurierowi odebranie. Z uwagi na rozmiary paczki musimy ułatwić podjazd dla samochodu ciężarowego do miejsca składowania pakunku.

Warto pamiętać, że kalkulując wymiary przesyłki oraz masę musimy wziąć pod uwagę paletę. Standardowa euro-paleta ma wagę około 25 kg i liczy mniej więcej 15 cm wysokości. Dodatkowo zrobione z drewna palety mogą zmienić swoją masę pod działaniem wody, w związku z tym najlepiej nie zbliżać się do granicznej wagi paczki. Wybierając paletę na której wyślemy produkty, dowiedzmy się czy jest ona w nieuszkodzonym stanie. Uszkodzona paleta nie będzie stwarzać wystarczającego zabezpieczenia i produkty na palecie mogą ucierpieć. Jeśli okaże się, że paleta nie była cała w momencie wysłania paczki, możemy mieć problem z otrzymaniem zwrotu za zniszczenia.

Ogólne zasady przygotowywania paczek

Każda firma kurierska miasto może mieć swoje wewnętrzne wymagania dotyczące wymiarów, opakowania paczek i kontaktowania się z kurierem. Dlatego należy przeanalizować je przed dokonaniem zamówienia. Kluczową rzeczą przy przygotowywaniu paczki jest wystarczające jej zabezpieczenie. Jest to uzależnione od zawartości paczki i jej rozmiarów. W przypadku palet zazwyczaj wystarczy owinięcie jej folią lub zabezpieczenie towaru odpowiednimi pasami. Mniejsze paczki z delikatną zawartością będą wymagały wypełnienia, które będzie amortyzowało pojawiające się drgania. Chociaż Poczta kurier Bobolice stara się żeby wszystkie pakunki były transportowane z uwagą, jednak warto pamiętać, że w trakcie transportu nasza przesyłka może się przewracać lub być przyciśnięta przez pozostałe opakowania.

Inną rzeczą o której sporo nadawców zapomina jest posiadanie listu przewozowego. Poczta kurier Bobolice odbierając paczkę musi też ten dokument otrzymać ,więc jeśli nie wydrukowaliśmy go zawczasu, musimy to zrobić kiedy kurier już oczekuje. W związku z tym wydłużamy czas odbioru paczki i w skali całego dnia, może okazać się, że kurier nie zdoła do kogoś dojechać. Dlatego warto pomyśleć nie tylko o sobie, ale także o innych chcących skorzystać z oferty Poczta kurier Bobolice .

Zobacz również poczta Kurier

0 0 votes
Daj ocenę