Patryk Vega Plagi Breslau Karlino  gdzie obejrzeć?

Patryk Vega Plagi Breslau Karlino gdzie obejrzeć?

11 lipca, 2019 0 przez Mikołaj Online

Premiera filmu odbyła się 14 grudnia 2018 roku na podstawach Showmax. Patryk Vega – sam z najbardziej utalentowanych polskich reżyserów, twórca takich obrazy jak popularny „PitBull”, „Kryminalni” czy „Hans Kloss. Stawka trudniejsza niż śmierć”, tym całkowicie przedstawił coś całkowicie innego.

Patryk Vega Plagi Breslau Drawno gdzie obejrzeć?

 

W obsłudze produkcji odnalazłyśmy się między innymi: Małgorzata Kożuchowska, Daria Widawska, Andrzej Grabowski, Katarzyna Bujakiewicz oraz Maria Dejmek.

klik i ogladaj film

Pierwszym miejscem fabuły filmu jest ostatni Wrocław. W mieście tym powraca do dużych morderstw. Każdego dnia o tej samej godzinie – 18:00 – nikomu nieznany seryjny morderca zabija w zły sposób kolejną ofiarę. Gdy się okazuje kobiety te są zwykle rzecz na sumieniu, a wymiar prawdy stanowi w kontaktu do niech bezsilny. Małgorzata Kożuchowska, wcielająca się w ziemię Heleny Ruś, wysnuwa domysły, iż morderstwa obecne są dziełem jednej oraz tejże tejże osoby. Punktem kulminacyjnym wzbudzającym motywacje Heleny do określenia tożsamości seryjnego mordercy jest ciężkie zranienie jej policyjnego partnera – Bronsona – w jakiego rolę zabiera się Tomasz Oświeciński. Helena wraz z oddelegowaną do tej kwestii Iwoną Bogacką – wykorzystywaną przez Darię Widawską – prowadzą niezwykle delikatne i delikatne śledztwo, w którym to wyjaśnień starają się doszukać w osiemnastowiecznej historii Wrocławia (pierwszego miejsca wydarzeń). Zakłada się wyścig z okresem, nikt nie chce dopuścić do drugich zbrodni.

Film niestety – na gruncie Polski – zupełnie nie trafił na ekrany kin. Jak wyjaśnia reżyser – Patryk Wega – nie może do tego osiągnąć gdyż kina nie są w bycie pogodzić się na sytuację gdzie ten tenże film jest wydawany także gdziekolwiek indziej poza salami kinowymi, żądają one wyłączności na należeć do odtwarzania prac w okresie czterech miesięcy od pierwszej premiery filmowej. Aby film mógł być drukowany w kinach warunek tenże wymaga być osiągnięty. W współczesnym dziale nie posiada żadnych negocjacji. Film pragnie istnieć określony dla nich na wyłączność przez pewny termin.

Decyzja o wyświetlaniu filmu tylko na sieciach internetowych została podjęta świadomie stąd też rezygnacja z propozycji odtwarzania prac na salach kinowych również byłą świadomą decyzją. Jak myśli sam Patryk Vega – dostrzegli oni aktualne styl – wyświetlanie obrazów na sieciach internetowych staje się jeszcze bardziej modne. Widzą w niniejszym mocny potencjał. Patryk Vega ma także, że jest wówczas jechanie z duchem czasu.

Patryk Vega Plagi Breslau Drawno gdzie obejrzeć?

Jak mawia Małgorzata Kożuchowska – grająca rolę Heleny Ruś – w wywiadzie dla Telemagazynu – „Najbardziej chciałoby mi na tym, żebym ja uwierzyła w bohaterkę, którą zagrałam, a która jest kompletnie inna niż ja natomiast toż wszystko co wydawała do tej pory […] Jestem tylko nadzieję, że widzowie uwierzą w niniejszą przeszłość także w niniejszą bohaterkę, no a stanowię okazję, że to podobnie będzie dla mnie jakiś przyczynek do drugich ciekawych ról, które są inne niż te, z jakich jestem widoczna do tej chwili.”.

Patryk Vega Plagi Breslau Drawno gdzie obejrzeć?

Pomimo faktu, że film „Plagi Breslau” nie jest realny do ustalenia w polskich własnych kinach, realizacja ta wyświetlana jest na salach kinowych na terenie między innymi Austrii, Belgii, Danii, Holandii, Irlandii, Islandii, Kanadzie, Luksemburgu, Niemczech, Norwegii, Szwecji, Wielkiej Brytanii a też na gruncie Stanów Zjednoczonych.

Przez wielu widzów film ten miany jest jak bardzo wykonany – część spośród widzów bierze go za spektakl noszący w napięciu do samego końca. Mówią, że stanowi w nim znacznie dynamiczna treść oraz popularna fabuła. Z innej części znajdziemy również część osób prowadzącą uwagę na gorszy montaż czy i niższą jakość, niż w dotychczasowych produkcjach Patryka Wegi.

Patryk Vega Plagi Breslau Drawno gdzie obejrzeć?

Jak prowadzi sam Patryk Vega w wywiadzie udzielonym dla Telemagazynu – „Plagi Breslau to razem inny Vega. W niniejszym obrazie nie ma wielowątkowości typowej dla moich tych filmów. Nie zamierza również mieszania gatunków. Zatem stanowi natomiast dobry thriller, w jakich co chwila następuje… aż tu nagle. Tych twistów w rozwoju filmu jest kilkadziesiąt więc widzowie do ostatniego momentu nie są w bycie wykombinować kiedy taż historia się skończy. Istnieje to pewnie dobry dreszczowiec.”.

Patryk Vega Plagi Breslau Drawno gdzie obejrzeć?

Źródło artykułu Plagi Breslau

0 0 votes
Daj ocenę