Opieka seniora Wałcz  zadzwoń 70 827 70 02

Opieka seniora Wałcz zadzwoń 70 827 70 02

17 lutego, 2019 0 przez Mikołaj Online

Wraz z wiekiem rutynowe zadania stoją się coraz trudniejsze. Dla wielu seniorów dobra higiena intymna może wywoływać szczególnie wiele problemów. Wtedy będą wymagać pomocy. Jeśli nasz senior również korzysta z nią temat, najlepiej zainteresujmy się tym z razu. W obecny metoda unikniemy potencjalnych problemów zdrowotnych, wychodzących ze złej higieny osobistej. Znalezienie dobrego rozwiązania często siedzi na członkach rodziny. Dlatego zastanówmy się i stwórzmy plan działania.

Opieka seniora Karlino zadzwoń 70 827 70 02

 

Kąpiel

Kąpiel jest ważną częścią higieny każdej osoby, zwłaszcza w podeszłym wieku. Pomoc pielęgniarki lub wykwalifikowanego opiekuna prawdopodobnie stanowić bardzo pomocna. Przed kąpielą należy wykonać wszystkie potrzebne sprawy w poszczególnym miejscu. Umożliwi to zaoszczędzić godzina i przyspieszy działanie.

opieka seniora

opieka seniora

Temperaturę wody należy sprawdzić grzbietem dłoni. Woda nie powinna być zbyt zimna, aby zbyt ciepła. Następnie owińmy seniora ciężkim i przyjemnym kocem. Dzięki temu nie będzie uznawał dreszczy i się nie przeziębi. Uważajmy, by po kąpieli nie poślizgnął się ani nie upadł. Zachowajmy szczególną ostrożność, kiedy nasz senior będzie wyrywał z łazienki.

Toż że zużywać się dziwne, ale zbyt częsta kąpiel może wysuszać delikatną skórę starszych osób. Aby uniknąć wysuszeniu i podrażnieniom skóry, kąpmy ich co mało dni, chyba iż stanowi zatem niezbędne.
Zdrowie jamy ustnej

Pamiętajmy o zdrowie jamy ustnej osób starszych. Osoby z zaburzeniami poznawczymi lub ruchowymi powinny być przyciągane do regularnej pielęgnacji jamy ustnej. Pielęgniarka lub opiekun mogą im wesprzeć w myciu zębów dwa-trzy razy dziennie.

Zobacz również pożyczki vivus

Szczoteczka zasilana elektrycznie lub bateryjnie jest wyjątkowo polecana osobom starym. Jeśli pacjent nosi wyjmowaną protezę, należy codziennie wieczorem ją wziąć, dokładnie sprawdzić i oczyścić, a rano znów założyć.

Senior powinien odwiedzać dentystę dwa razy w roku, aby sprawdzić stan dziąseł. Jeśli chodzi protezę, stomatolog musi regularnie sprawdzać dopasowanie. Choroby dziąseł mogą iść do drugich problemów zdrowotnych zagrażających życiu, dlatego zawsze dawajmy je znacznie.
Pieluchy dla dużych

 Cholesterol OFF

Cholesterol OFF

Większość starszych pań stanowi kłopoty z oddawaniem moczu i defekacją. Dlatego bardzo pomocne mogą być pieluchy dla dorosłych. Przed zmianą pieluchy, pielęgniarka lub opiekun powinien umyć i wysuszyć ręce, a potem założyć rękawiczki.
Porozmawiajmy o tym

Prawdopodobnie będzie zatem ważna rozmowa zarówno dla rodziny, kiedy także dla starego. Lecz jest zbyt ważna, by jej ujść. Dajmy im wiedzieć, że wyglądamy więc z miłości. Powiedzmy, że chcemy, aby wyglądał i przypuszczał się jak najlepiej. Chronimy ich przed problemami zdrowotnymi, takimi jak infekcje skóry lub dróg moczowych. Nie bądźmy nieuprzejmi oraz nie skupiajmy się na tym, czego nie pewno nie zrobić. Skoncentrujmy się na tym, czego wymaga i co możemy dla niego osiągnąć.
Zadajmy pytania

Zapytajmy swoją starszą ukochaną osobę, czy chce uwagi w kąpieli lub prysznicu. Możemy też zapytać, czy woli, aby wspomógł mu pewien członek rodziny lub raczej pielęgniarka lub opiekun. Zapytajmy, czy preferują płeć osoby, która im pomaga. Te pytania pomogą mu doświadczyć, iż jest dłuższą opiekę nad higieną osobistą.
Bezpieczeństwo przede wszystkim

Zawsze dokładnie sprawdzajmy, czy łazienka jest całkowicie bezpieczna. Popatrzmy, albo są w niej poręcze, krzesła prysznicowe lub antypoślizgowe maty w wannie. Możemy nosić wodoodporny łańcuch, by nie zmoczyć się podczas asystowania.

Artykuł został wykonany przez firmę oferującą rzecz jako opiekunka, opiekun osób starszych w Niemczech.

Zobacz źródło artykułu higiena osób starszych

0 0 votes
Daj ocenę