Doradztwo podatkowe Gościno

Doradztwo podatkowe Gościno

1 marca, 2019 0 przez Mikołaj Online

Oto kolejny z linii artykułów dotyczących nowości w naszym ustawodawstwie w 2019 roku. Prawnicy powinni być zainteresowani, gdyż zmiany dotyczą wielu płaszczyzn życia społecznego, ekonomii, biznesu, finansów oraz ochrony zdrowia i oświaty. Na co warto zwrócić szczególną uwagę?

Doradztwo podatkowe Kamień Pomorski

Kolei w niemal w 2019 roku!

aasa dla biznesu

aasa dla biznesu

Opodatkowanie bitcoinów

Bitcoiny to jakieś z najczęściej używanych walut internetowych. Cieszą się one dużym zainteresowaniem. Niestety od stycznia 2019 roku przeobraziły się diametralnie zasady ich opodatkowania. Ministerstwo Finansów chciało skutecznie uatrakcyjnić rynek wirtualnych walut w Polsce. Eksperci są zgodni, co do ostatniego, że większość zmian jest niebezpieczna.

Ustawa e-PIT

Nowa usługa e-PIT sprawia, że bezcelowe będzie obecnie składanie corocznych deklaracji w Tytule Skarbowym. Obecnie w początkowym roku spośród tego ułatwienia ma zastosować ponad 4 miliony polaków. Niestety dużo działalności będą mały firmy. Korygowanie oświadczenia może ściągać kontrolę.

Zobacz również  pierwsza pożyczka

Nowe zasady kontroli oraz prowadzenie firmy

Zmiany, które odnalazłyśmy się w uchwale o Naszej Administracji Skarbowej, wprowadzają pewne zasady kontroli na legitymację. Dużo łatwiej będzie sprawdzić danego podatnika pod jego nieobecność. Nowelizacja przepisów została już podpisana.

Exit tax a raty

Podatnicy, którzy z kolejnego roku są przenieść swój skarb do całkiem nowego państwa, będą potrzebowały zapłacić podatek o nazwie exit tax. Dla części pań będzie on zawierał 19%. Dodatkowe koszty poniosą więcej osoby fizyczne, chociaż przepisy Unii Europejskiej tegoż nie wymagają. Możliwy będzie zwrot podatku oraz podzielenie na raty.

Zwrot wpłaconego podatku

Zmieniły się równie zasady płacenia podatku u źródła. Nowelizacja ustawy może urazić jego zwrotu. Każdy obywatel będzie wymagał wykonać kilka innych obowiązków oraz dostarczyć dodatkowe, uzupełnione wcześniej dokumenty.

Największym problemem w współczesnym faktu może okazać się skompletowanie i zapewnienie dokumentacji, która zawierać musi certyfikat rezydencji podatnika oraz dokumentację dotyczą wszystkich przelewów bankowych wraz z dokumentacją dotyczącą wypłaty należności.
Wyższe kary fiskusa

Maksymalna kara za przestępstwo skarbowe mieć będzie 21 milionów złotych. Najniższa kara, dotycząca wykroczenia będzie stanowiła 225 zł. Wzrost kar uzależniony jest z wprowadzeniem wyższego wynagrodzenia. Podczas nakładania kary szanuje się możliwości materialne rodziny oraz status majątkowy.
Sprzedaż samochodu

Warto mieć, że sprzedaż samochodu będzie kilka opłacalna dodatkowo. W roku 2019 zamieniły się przepisy dotyczące wykorzystywania samochodu na firmę. Niestety będzie odliczyć ich całość w PIT. Niestety dużą stracą także ci przedsiębiorcy, którzy będą potrzebowaliby sprzedać samochód czy całą flotę.
Wyższe wartości ZUS

Składniki ZUS dla pań wykonywających kampanię gospodarczą mocno wzrosną. Wysokości składek ma wzrosnąć o około 100 zł. Całość przekroczy z pewnością 1300 zł.
Nowa pensja minimalna

Minimalna kwota wynagrodzenia w 2019 roku wyniesie 2250 zł brutto. Na dłoń będzie to chwila więcej 1600 zł. Minimalna godzinowa stawka to 14,70 brutto. Jest więc nacisk na wiele świadczeń, które w roku obecnym będzie trzeba rozliczyć na nowo.

Źródło artykułu Zmiany w prawie w 2019 roku

Doradztwo podatkowe Kamień Pomorski

0 0 votes
Daj ocenę