Dobry okulista Drawno

Dobry okulista Drawno

24 marca, 2019 0 przez Mikołaj Online

Zaćma to pewna z dysfunkcji wzroku, która dotyka przede wszystkim osoby starsze. Jej początki są niewinne, bo pacjent stopniowo zaczyna widzieć jak przez mgłę. Zaniedbanie takiego wyglądu może robić do ślepoty, natomiast na szczęście są już metody, które pozwalają na dobre usunięcie zaćmy. Zobaczmy, co warto wiedzieć o tej formie.

Dobry okulista Dębno

Fakoemulsyfikacja zaćmy

Metodą, która daje na dobre usunięcie zaćmy jest fakoemulsyfikacja. To sposób operacyjny wykonywany w znieczuleniu miejscowym, w trakcie którego zmętniała soczewka jest usuwana, a w jej znaczenie wszczepiana jest soczewka sztuczna.

optuka okulista doobry okulista

optuka okulista doobry okulista

Podczas zabiegu, który zostaje nie daleko niż 20 minut, chirurg wykonuje mikro nacięcie w rogówce.

Dobry okulista Dębno

To oczywiście poprzez nie leczona jest stara soczewka, którą uprzednio rozdrabnia się przy pomocy ultradźwięków. Poprzez to nacięcie dostarczana jest jednocześnie nowa soczewka, jaka zawiera dać prawidłowe widzenie. Po zabiegu nacięcie nie wymaga założenia szwów, lecz goi się samoistnie w przeciągu 3-4 tygodni.

zobacz również wyszczuplanie accent prime

Dobry okulista Dębno

Operacja zaćmy – efekty

Najważniejszym z punktu widzenia pacjenta efektem usunięcia zaćmy jest przywrócenie ostrości widzenia. Pacjent znów widzi ostre kolory i układy, co osiągnie mu na nowo dobrze grać w domowym życiu. Usunięcie zaćmy może dokonać, że pacjent widzi dużo niż widział dotychczas, i terminem nie ma nawet konieczności używania okularów korekcyjnych. Nie zazwyczaj a jest to możliwe, bowiem nie każda pomyłka że zostać przy tej przyczyny skorygowana. Dodatkowym efektem operacji zaćmy pewno być też obniżenie ciśnienia wewnątrzgałkowego, co z zmianie obniża ryzyko jaskry, czyli kolejnej choroby oczu związanej z wiekiem.

Dobry okulista Dębno

Co jeszcze warto wiedzieć o operacji usunięcia zaćmy?

Jedną z podstawowych spraw powiązanych z operacją zaćmy jest wybór soczewki. Jak stworzono powyżej, w niektórych przypadkach operacja zaćmy pozwala uzyskać jakość widzenia łatwiejszą niż kiedykolwiek wcześniej. Jest to dodatkowe dzięki odpowiedniemu doborowi soczewki. Pacjent może chcieć wśród soczewek innego typu, m.in. soczewek jednoogniskowych, wieloogniskowych i torycznych, i wszystek z ostatnich gatunków posiada swoje charakterystyczne cechy. Dobór soczewki powinien się dokonać w uwag z specjalistą okulistą, który pomoże dobrać soczewką najodpowiedniejszą dla danego pacjenta. Przy wyborze weźmie pod przyczynę jego tryb życia oraz inne choroby oczu i choroby wzroku, które on stanowi. Na tej substancji dobierze rekomendowany rodzaj soczewki, który pozwala uzyskać najwspanialsze efekty usunięcia zaćmy.

Źródło artykułu Zaćma – jak ją skutecznie wyleczyć

Dobry okulista Dębno

0 0 votes
Daj ocenę