Zabiegi laserowe na twarz – co potrafi laser?

Zabiegi laserowe na twarz – co potrafi laser?

18 lutego, 2021 0 przez Mikołaj Online

Lasery w medycynie estetycznej umożliwiają przeprowadzenie skutecznych i mało inwazyjnych zabiegów, które jeszcze do niedawna wymagały użycia skalpela. Światło lasera stymuluje uszkodzone tkanki do odnowy, dzięki czemu może korygować blizny, usuwać przebarwienia, leczyć trądzik czy odmładzać. Jakie efekty przynoszą zabiegi laserowe na twarz? Sprawdziliśmy.

Zabiegi laserowe na twarz – rodzaje

Jednym z najpopularniejszych laserów na twarz jest laser frakcyjny wykorzystywany w leczeniu blizn różnego pochodzenia, nierówności skóry i odmładzaniu twarzy.

Zabiegi laserowe na twarz wykonywane są również przy pomocy tzw. laserów naczyniowych, które emitują światło wchodzące w reakcję z hemoglobiną zawartą w naczyniach włosowatych. Pozwalają na redukcję rozszerzonych naczynek („pajączków”), naczyniaków oraz objawów trądziku różowatego.

Wśród zabiegów medycyny estetycznej na twarz na uwagę zasługują również lasery pikosekundowe. Technologia ta sprawdziła się m.in. w laserowym usuwaniu przebarwień.

Jak działa laser na twarz?

Zabiegi laserowe na twarz opierają się na działaniu punktowym. Laser dociera do źródła problemu, powodując mikrourazy w skórze, które inicjują procesy naprawcze. Wokół takich celowych uszkodzeń namnażają się komórki i tworzy się nowa, zdrowa tkanka. Efekty zabiegu laserowego na twarz zauważalne są już po jednej sesji, ale dopiero pełna seria daje optymalne i długotrwałe efekty. Liczba i częstotliwość zabiegów powinna zostać ustalona przez specjalistę.

Zabiegi laserowe na twarz a pękające naczynka

Jednym z najlepszych laserów na naczynka jest Cutera Excel V. To rewolucyjne urządzenie doskonale radzi sobie z popękanymi naczynkami na twarzy i nogach, a także z poważniejszymi problemami, takimi jak: rumień, naczyniaki, trądzik różowaty, plamy rubinowe czy znamiona naczyniowe. Laserowe zamykanie naczynek, np. w Klinice Miracki Warszawa, opiera się na wybiórczej fototermolizie hemoglobiny. Powstałe ciepło niszczy ściany naczyń krwionośnych i powoduje koagulację białka. Naczynie zostaje obkurczone i zamknięte, a następnie ulega wchłonięciu i przestaje być widoczne.

Najlepsze lasery na trądzik pospolity

Lasery wykorzystywane są również w terapii trądziku pospolitego. Typowym laserem na trądzik jest Alma Harmony Acne rekomendowane przez specjalistów z Kliniki Miracki w Warszawie. Znakomicie redukuje grudki, krostki i guzki na twarzy, plecach czy dekolcie. Działa przeciwzapalnie, więc zapobiega powstawaniu nowych zmian. Przeciwdziała też tworzeniu się blizn potrądzikowych. Skóra po takiej terapii staje się gładsza, jaśniejsza i młodsza. Komfort tego zabiegu laserowego na twarz zapewnia użycie końcówki chłodzącej podłączonej do głowicy zabiegowej.

Laserowe odmładzanie twarzy

Popularnym zastosowaniem zabiegów laserowych na twarz jest lifting i redukcja zmarszczek. Laserowe odmładzanie twarzy przy użyciu technologii pikosekundowej (np. lasery PicoSure i Discovery Pico) likwiduje zmarszczki i przebarwienia, usuwa zmiany barwnikowe i daje efekt świetlistej skóry. Wysoka moc tych urządzeń oraz ultrakrótkie impulsy sprawiają, że możliwa jest gruntowna przebudowa skóry, co pozwala na pozbycie się nawet najgłębszych bruzd. Lasery na twarz o działaniu odmładzającym to także lasery frakcyjne nieablacyjne – docierają do głębokich warstw skóry, bez naruszania naskórka i dzięki temu w najmniej inwazyjny sposób umożliwiają skuteczny lifting twarzy.

Jeżeli masz więcej pytań na temat laserowego leczenia problemów skórnych, skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Miracki Warszawa.

0 0 vote
Daj ocenę