W jakim celu dentysta zatruwa zęba?

W jakim celu dentysta zatruwa zęba?

23 stycznia, 2019 0 przez Mikołaj Online

Procedura zatrucia zęba była do niedawna częstokroć przeprowadzana przy leczeniu kanałowym. Dzisiaj zatruwanie zęba nie jest już wymagane do przeprowadzenia takiego leczenia.

Po co dentysta zatruwa zęba?

W niektórych sytuacjach zatrucie zęba jest obowiązkowe do wykonania endodoncji. W momencie gdy nerw zakażony jest źródłem bólu, dentysta otwiera komorę zęba i dokonuje jego dewitalizacji, czyli mówiąc inaczej zatrucia. Wprowadzenie trutki do komory sprawia ,że nerwy obumierają i jednocześnie niweluje się ból.

Kiedy zatruwa się ząb?

Ząb należy zatruć, żeby pacjent nie czuł bólu podczas oczyszczania kanału. W przypadku, gdy nerw zęba jest już martwy, zatrucie natomiast nie będzie konieczne.

Dewitalizacja jest procedurą, którą wykonuje się podczas oczyszczaniu kanału, w momencie gdy pacjent wciąż czuje ból. Jeżeli znieczulenie nie daje należytych rezultatów do zęba wprowadza się trutkę. Zatrucie może być przeprowadzone również, gdy pacjent obawia się z jakichś względów tradycyjnego znieczulenia. Częstokroć wybiera się tą metodę uśmierzenia bólu u dzieci, których zęby potrzebują leczenia kanałowego.

Bezpieczeństwo

Do zatrucia zęba stosowany jest paraformaldehyd. Jest to substancja toksyczna i nieprzyjazna dla organizmu ludzkiego. W przypadku poprawnie przeprowadzonego zabiegu ten związek chemiczny nie powinien mieć wpływu na inne części ciała. Jednak w badaniach przeprowadzonych na pacjentach obecność tej substancji jest widoczna w nerkach, płucach, węzłach chłonnych i mózgu. W szczególności niebezpieczna jest sytuacja, w momencie gdy trutka ta wypadnie z wnętrza zęba i przedostanie się do układu pokarmowego.https://www.ionicwhite.pl/

 

Zobacz jak można wybielić zęby bez dentysty ionic white

0 0 votes
Daj ocenę