Testy koronawirus – dlaczego są tak cenne w diagnozowaniu przypadków zachorowania na COVID-19?

Testy koronawirus – dlaczego są tak cenne w diagnozowaniu przypadków zachorowania na COVID-19?

23 marca, 2020 0 przez Mikołaj Online

Testy koronawirus – czemu są tak istotne w badaniu przypadków zachorowania na COVID-19? Testy są niebagatelne stanowisko w badaniu przypadków zachorowania na COVID-19, ponieważ dopiero na ich podstawie możliwe jest odróżnienie zakażonych z tych, którzy są odpowiednie objawy, ale mogące być kluczem np. choroby czy nowej choroby, nie będącej nic wspólnego z trudnym wirusem.

Właśnie do szpitala mogą dojść, jednak także osoby cierpiące jak a te z podejrzeniem zakażenia wirusem SARS-CoV-2 dlatego niebagatelne znaczenie jest wykonywanie jak najszybszej miary testów, jeszcze tych jakie oferuje hurtownia medyczna.

Testy koronawirus – charakterystyka

Egzaminy na COVID-19 są łatwe w hurtowniach medycznych. To testy posiadające certyfikaty CE i raport z analizy stabilności. Opakowanie handlowe zawiera 25 sztuk testów, i do ostatniego dołączona jest również informacja i diluent (1-2 sztuki na opakowanie). Karton transportowy zawiera 1500 sztuk.
Skuteczność testów polega na dróg wykrycia przeciwciał IgM w momencie pojawienia się zakażenia – tj. od 4 do 12 dnia po stosunku z wirusem. Ponadto przeciwciała IgG, wykrywane przez test, diagnozują obecność zakażenia powyżej 12 dni, co powoduje optymalnie określić czas inkubacji wirusa.
W charakterze skuteczności działania testów pokazuje się na 100% wiarygodność, a fałszywie dobre końce nie pojawiają się. Czułość testów wynosi 97%, zaś fałszywie ujemne wyniki – 2,4%.
Producenci wskazują ponadto, że możliwości produkcyjne wynoszą obecnie 1,2 mln/tygodniowo, a dostawa jest od 7 do 10 dni.

Znaczenie diagnostyki SARS-CoV-2 w przeciwdziałaniu pandemii wirusa

Testy, dostępne dziś na targu to samo i najważniejsze narzędzie pozwalające na wczesne wykrywanie przypadków zakażenia SARS-CoV-2. Odpowiednie typowanie osób, jakie zajmowały dostęp z chorymi lub nosicielami na strategiczne znaczenia jeżeli szuka o przeciwdziałanie powtarzaniu się wirusa na wszystkim świecie, w tym także w Polsce. Wyniki testów są na tyle szybko dostępne, aby móc zastosować postępowanie mające na końcu odizolowanie osób potencjalnie chorych czy będących dostęp z zakażonymi i nosicielami, co sprzyja powstrzymywaniu rozprzestrzeniania się wirusa.

Testy koronawirus

0 0 votes
Daj ocenę