Skazani na Shawshank  lektor

Skazani na Shawshank lektor

26 lutego, 2019 0 przez Mikołaj Online

Skazani na Shawshank jest arcydziełem, które posiada wywołać ciarki na plecach, łzy czy szczery uśmiech. Po sprawdzeniu tego filmu chce się widzieć go ponownie za wszystkim razem, jak tylko nadarza się okazja. Istnieją tacy, co twierdzą, iż nie da się skopiować dzieła doskonałego którym jest powieść Stephena Kinga a do tego oddać jej ducha na ekranie. Takich filmów, co idealnie odwzorowują powieści jest tyle, że można policzyć na palcach jednej ręki.

Skazani na Shawshank cały film pl lektor

Film Franka Darabonta przylega do tych działań. Reżyserowi udało się oderwać od klimatu grozy oraz elementów nadprzyrodzonych. Dzięki temu przedsięwzięcie zostało zrozumiane. Widz identyfikuje się z historią. Widzimy człowieka, który walczy o wolność, o uczciwość i sprawiedliwość. Ta modna jest tłamszona, jednak gdy jednak zwycięża.

Skazani na Shawshank

Skazani na Shawshank

Film mówi o młodym bankowcu Andym Dufresne, który traci swoją żonę, którą przyłapuje na zdradzie. Andy był wszystko, o czym mógł chcieć młody człowiek. Proces jest silny, a sędzia wydaje surowy wyrok. Podwójne dożywocie. Trafia on do więzienia Shawshank. Pokoju w nim trzymają sadystyczni strażnicy. Naczelnika gra Samuel Norton. Pod zasłoną Pisma Świętego dokonuje jeszcze popularniejszych oszustw i występków. Więzienie nie łamie Andy’ego. Zaczyna rozumieć zasady trwające w więzieniu, i co najistotniejsze – wykształceniem zdobywa chłodną sympatię strażników. Andy przyjaźni się z czarnym Redem (Morgan Freeman). Wiele lat przesiedzianych w Shawshank zamyka się niespodziewanie jednej nocy. Dzieje się to, co stanowiło nieprzewidywalne, i co odbija swoje piętno na bohaterach także w gwałtowni sposób pieczętuje ich przyjaźń.

Zobacz pożyczki długoterminowe online

Reżyser bez zbędnych scen opisuje przyjaźń, która przeżyła w więzieniu 20 lat. Pojawia się poetycka sprawiedliwość, która prowadzi system w świecie zdeprawowanym i tanim.

Kiedy Andy dostaje wyrok, sędzia używa ostrych słów „uderza mnie pański brak skrupułów i lodowaty chłód”. Andy w takim stanie pozostaje również, kiedy inni współwięźniowie grożą mu, prześladują, biją i gwałcą. Nasz bohater znosi wszystkie przeciwności losu bycia za kratami. Godzi się spośród obecnym poziomem rzeczy, jednakże nie składa się zniszczyć. Na końcu filmu jego pokora została wynagrodzona. Film jest monologi głównych bohaterów, które nie opisują tego co uważamy na ekranie, ale jakby żyją swoim trwaniem i idą zajść w natury bohatera.

zobacz źródło Skazani na Shawshank

0 0 votes
Daj ocenę